Farmářské trhy aktuálně; kde nás můžete potkat a na jaké dobroty se můžete těšit:

ZLÍN: Tržiště Pod Kaštany(Čt) 26. ledna 2023,
od 11 do 16 hod.
– Polévka: Kyselice
– Kimchi
– Toustový chléb
– Paštika v krustě
– Kolekce paštik ve skleničce
– Kolekce hotovek ve skleničce
ZLÍN: Tržiště Pod Kaštany(Pá) 3. února 2023,
od 11 do 16 hod.
PRAHA: Náplavka(So) 4. února 2023,
od 8 do 14 hod.
ZLÍN: Tržiště Pod Kaštany(Stř) 8. února 2023,
od 11 do 16 hod.
ZLÍN: Tržiště Pod Kaštany(Pá) 17. února 2023,
od 11 do 16 hod.
KROMĚŘÍŽ: Hanácké náměstí
Masopust
(So) 18. února 2023,
od 9 do 17 hod.
ZLÍN: Tržiště Pod Kaštany(Stř) 22. února 2023,
od 11 do 16 hod.
ZLÍN: Tržiště Pod Kaštany(Pá) 24. února 2023,
od 11 do 16 hod.
Brno: Zelný trhpřipravujeme

Máte rádi kvalitní jídlo od malých řemeslných výrobců z okolí? Pak byste neměli minout farmářské tržiště Pod Kaštany ve Zlíně. Nákup potravin na trzích se stává milou rodinou aktivitou a umožní pořídit dobré jídlo z okolí. Farmářské potraviny z lahůdkářství Hostinář jsou české potraviny, které vyrábíme ručně a poctivě. Soustředíme se na výběr kvalitních a – pokud je to možné – lokálních surovin. Třeba kachní játra a maso ale kupujeme z Maďarska, protože místních farmářských kachen je málo a jsou slíbené velkým potravinářským podnikům.

 

Streetfood Zlín, aneb pouliční bistro ve městě Zlín

Hostinář vaří parádní klasické české hotovky, ale těšit se můžete také na pořádné polévky nebo třeba domácí kimchi. Přineste si čerstvé jídlo do práce nebo domů z pouliční restaurace. Market na ulici pod širým nebem má krásnou a jedinečnou atmosféru!

 

Baví vás farmáři v okolí?

Ruční výroba je základem pro všechny naše domácí produkty. Při výrobě nepřidáváme mouku tam, kde být nemusí, proto v naší nabídce najdete bezlepkové potraviny. Kachní paštika, kachní škvarková se zelímvepřový rillettes patří k masným výrobkům, které není potřeba „přifukovat moukou“, proto ji tam nenajdete. Stejně tak svíčková a rajská jsou bezlepkové (zkoušeli jsme i koprovku bez mouky, ale nebylo to ono). Na farmářský trh pečeme domácí toustový chleba a u něj si naopak dáváme na mouce záležet.

Chlazená hotová jídla ve sklenici připravujeme nejen pro zlínský trh; svíčková s hovězím, rajská s hovězímkoprovka s hovězím chutnají lépe než od babičky. Hotovky seženete i v našem online obchodě s potravinami, ale pokud pro ně vyrazíte za námi na trh, dozvíte se navíc spoustu „podpultových informací“, které na etiketě nenajdete.

 

Paštika v krustě a jiné delikatesy

Často nám říkáte, že byste rádi nejdřív jen ochutnali plátek. Stavte se za námi na farmářský trh a budete mít možnost. Mletá masová fáš doplněná o zajímavé suroviny, zalitá silným vývarem a upečená v máslovém těstě vás překvapí delikátní chutí. O paštice v krustě nemá smysl psát, tu prostě musíte zkusit!

 

Kam za jídlem (Zlín a okolí)

Vydejte se za námi na trhy pro dobroty od farmáře. Trhy Zlín, které najdete Pod Kaštany, odstartují letošní prodejní sezónu a budete mít možnost tu ochutnat i nakoupit farmářské potraviny a delikatesy. Poctivě uvařená jídla do ruky i s sebou domů z gastrodílny Hostinář vás dostanou svou mimořádnou chutí a vylepší vám den. Už nedumejte kam na oběd ve Zlíně. V lednu a únoru na tržiště Pod Kaštany probíhá zkušební provoz, ale od března se sobotní farmářské trhy rozjedou naplno.

Nejste z okolí? Nevadí, nabízí se gurmánská turistika na jarmark ve Zlíně. Těšíme se na místní i přespolní.

Author Petra Strnad

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *